Dāvanas zem virtuālās eglītes

IMG_2128Lasītājas ierosinājums par virtuālo apdāvināšanu bija interesants, tāpēc noriskēšu arī es. Bet, lūdzu, neņemiet ļaunā, ja nepiepildīšu kāda fantāzijas vai ieteikšu ko galīgi nepiemērotu. Tātad atceramies, ka tās grāmatas pavisam droši var arī nelasīt. Ja kāda no tām ir lasīta vai grūti atrodama, tad piesakieties komentāros. Ir varianti.

Lasītājai, kas ir ciets rieksts, jo vēsi kož cauri grāmatas, uz kurām man negribas pat paskatīties, jo tāpat skaidrs, ka neko no tām nesapratīšu, lai būtu Pola Ostera „Ilūziju grāmata”. Tai vajadzētu būt atrodamai bibliotēkās un varbūt arī vēl kādā grāmatnīcā. Osters ir samērā pašpietiekams rakstnieks, kurš rakstot īpaši nedomā par saviem lasītājiem, bet ar viņu der iepazīties pat tad, ja neradīsies vēlme veidot ilgstošākas attiecības.

Doronike šobrīd ir aizrāvusies ar visādām distopijām, tāpēc viņai Filipa K. Dika mazā, bet ļoti nomācošā grāmata „Do Androids Dream of Electric Sheep?”. Lasīšanu var apvienot ar Ridlija Skota lieliskās filmas „Blade Runner”noskatīšanos, kas ir labs piemērs tam, ka radoši pieejot grāmatas ekranizācijai, var iegūt tīri simpātisku rezultātu.

Ms Marii laikam jau pati ir izlasījusi visu, ko vien varu iedomāties viņai uzdāvināt. Viņai tad Džona Faulza grandiozā neveiksme „Burvis” (John Robert Fowles”The Magus”), kas jebkurā gadījumā  ir interesanta lasīšanas pieredze.

Asmo ir leģendārs ar savu lasīšanas tempu un apjomiem, tāpēc viņam  George R.R. Martin sāga „A Song of Ice and Fire”. Nu vismaz var pamēģināt tās pirmo romānu „Game of Thrones”. Mārtins ir labs stāstnieks, pārāk jāgarlaikojas nebūs pat, ja varoņi un sižets ir diezgan klišejiski.

Evijai, kas prot cept visādas garšīgas kūkas, mīl Murakami un Remarku, nez kāpēc gribas piešķirt Lauras Eskivelas „Saldi rūgto šokolādi”. Latīņamerika, maģiskais reālisms, virtuve. Grāmata ir iznākusi latviski un ir atrodama bibliotēkās.

Sisyphus – te varu laikam tikai trāpīt garām, bet Sols Belovs „Lietus pavēlnieks Hendersons” (Saul Bellow, „Henderson the Rain King”) Un vispār jau šī nav grāmata tikai par Āfriku.

Priecīgus svētkus, veiksmīgu  Jauno gadu un daudz, daudz laika lasīšanai!

7 thoughts on “Dāvanas zem virtuālās eglītes

  1. Sibilla Post author

   Blade Runner ir arī starp manām mīļākajām filmām. 🙂
   Tur var redzēt ne tikai Haueru, bet dažās epizodēs arī veco, nīgro admirāli Adamu (Olmos) no Balttlestar Galactica, tolaik, protams, vēl jaunu, bet tikpat nīgru. 🙂

   Atbildēt
 1. Asmo

  Šis nu būs īsts izaicinājums, esmu šo sāgu reizes trīs mēģinājis sākt lasīt, tālāk par pirmās grāmatas divsimtajām lapaspusēm uz priekšu netieku. Gaidu īsto brīdi laikam 🙂

  Tev pretī iedāvinu, kādu jauku grāmatiņu angļu mēlē “Cocaine an unauthorised biography” Dominic Streatfeild. Ja ir galīgi grūti ar atrašanu, šaubos vai kādā bibliotēkā tā ir, dod ziņu palīdzēšu.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Ak vai, biju pārliecināta, ka ar fantasy Tevi izaicināt nav iespējams. 🙂
   Bet pasākums nav obligāts. Ja izdosies labi, ja nē – arī labi. Otrā un trešā grāmata ir labākas par pirmo.

   Liels paldies par kokaīnu! Tieši tas, kas šobrīd vajadzīgs. Brīžiem ļoti sagribas palasīt kādu labu nedaiļliteratūru. 🙂

   Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.