Dzīve ar blogu turpinās: Pirmais gads

Paskatījos, ka pirmais ieraksts šajā blogā ir parādījies pagājušā gada 5. novembrī (remember, remember the fifth of November…).  Sasodīts, cik ātri skrien laiks un pēkšņi izrādās, ka es ar blogu esmu niekojusies jau veselu gadu.  Bet vismaz ir iemesls īsam kopsavilkumam.

Ja vēl joprojām rakstu piezīmes par grāmatām, tad tikai tāpēc, ka patīk to darīt. Blogs motivē mazliet vairāk painteresēties par autoriem un grāmatu tapšanas vēsturi. Tas bieži vien lasītajam piedod interesantas nianses un dažreiz pavisam citu jēgu. Protams, arī pirms tam man patika parakāties literatūras vēsturē un globālajā informatīvajā miskastē, bet tagad to daru biežāk, un pat tad, ja par šo grāmatu blogā rakstīt nemaz neplānoju.

Mazliet skumstu par to, ka rakstīšana nepadodas tik labi, kā gribētos. Bet katram ir savas robežas, ar kurām jāsamierinās.

Un vispār:

Lasīšana ir bauda un prieks būt dzīvam, un skumjas būt dzīvam, un vēl jo vairāk lasīšana ir izziņa un jautājumi. Turpretī rakstīšana visbiežāk ir tukšums. (Roberto Bolanjo 2666)

Tā ja.

Būtībā jau sevi ar blogu pārāk neapgrūtinu. Tas ir kā puķu dobe, kas pa laikam jāpieskata, jāaplaista un kaut ko jāpiestāda klāt. Pa šo gadu ir tapuši 65 ieraksti par vairāk nekā 50 grāmatām un man ir kļuvis skaidrs, cik daudz jāraksta, lai tas pašai nepaliek apnicīgi.

Izskatās, ka blogu kāds arī lasa, daži pat seko. Interesanti pavērot, kā pamazām iekrāsojas pasaules karte statistikas sadaļā. Skaidrs, ka daži te nokļūst tikai pārpratuma pēc, meklējot informāciju par suņu kapakmeņiem, grāmatvežu iesaukām, pārvietojamām vistu kūtīm vai interesējoties par to, vai utis var pārvietoties pa gaisu (jā, ja tām iesper).  Tāpat ir biedējoši, kur tikai cilvēkiem nemēdz ieviesties tārpi – drēbēs, grāmatās, pārtikā, rozēs un mēbelēs. Tad vēl tie logaritmi, atkal un atkal. Vai patiešām nav kāds uz logaritmiem specializējies blogeris? Un, ta-dam, kāds arī manā blogā bija meklējis atbildi uz sakrālo jautājumu – ko zivis dara pavasarī?

Labā ziņa ir tā, ka pārsvarā bloga apmeklētāji ir meklējuši informāciju par grāmatām. Tas izskatās cerīgi. Saprotams, ka vislielākā interese ir par populāriem bestselleriem, mirušiem dzejniekiem vai skolā vajadzīgām lietām, tomēr daudzi blogā meklē arī dažādus latviešu autorus, un, protams, arī citus. Kopumā ir sajūta, ka cilvēki grāmatas vairāk vai mazāk, bet tomēr joprojām lasa un informācija par tām viņiem ir vajadzīga.

Idejas, par ko vajadzētu rakstīt blogā, man vēl ir daudz, nav tikai pietiekami brīvā laika. Bet ir labi tā kā ir. Noteikti uzrakstīšu turpinājumu tēmai par dzīvības formām, kas mitinās grāmatās. Derētu izveidot pārskatu par iemīļotajām bērnības grāmatām.  Jau ilgi taisos uzrakstīt par grāmatās atrodamajām kartēm, varbūt vēl kādam patīk papētīt kartes lasīšanas procesā. Tāpat pamazām jāaizkrāso baltie plankumi 19. gadsimta literatūrā. Jāsāk vairāk lasīt angliski. Un krieviski arī. Beidzot jāiegādājas kāds elektronisks lasīšanas palīglīdzeklis. Vārdu sakot, droši vien sapratāt, ka nekādu nopietnu nākotnes plānu man nav. Dzīve tāpat ir pārsteigumu pilna un visā ienes savas korekcijas.

8 thoughts on “Dzīve ar blogu turpinās: Pirmais gads

 1. doronike

  Nu tad saskandinam uz to gadiņu! Lai rakstās arī turpmāk!
  Nezinu, kas tev ar to rakstīšanu nepadodas, manuprāt, viss ir kārtībā. (Tici man, jo vairāk tu raksti, jo lielāks muļķis sev liecies. Tā kā tev viss vēl priekšā 🙂 )
  Es arī esmu sapratusi, ka tomēr vajag lasīšanu elektronizēt. Laikam jau tuvākajā laikā kindlēšos.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Paldies!
   (Es sākumā gribēju rakstīt, ka šīs man piedevām ir arī igauņu kūšu dienas, bet laikam jau to vārdu šitā locīt nemaz nav pareizi. Bet “kūtu” izklausijās vēl dumāk.)

   Atbildēt
 2. msmarii

  Pirmais gads Tev bijis varen ražīgs un nākotnes plāni izskatās tikpat diži 🙂 Apsveicu! Par to slikto rakstīšanu nevajag satraukties. Man pēc 6 gadiem šķiet, ka rakstu aizvien sliktāk 😀 Tev sanāk pat ļoti labi un interesanti.

  Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.