2014. gada Ziemassvētku dāvanas grāmatu blogeriem

Uh, grāmatu blogeri šogad ir ļoti čakli, un apdāvināšana notiek pilnā sparā. Tak svētki ir gari, un dāvaniņas ir patīkami saņemt ne tikai Ziemassvētku vakarā, bet arī citās dienās.

IMG_2128Vispār grāmatu blogeru dāvanas ir trakoti jauka lieta. Vienmēr ir ļoti interesanti tās gan saņemt no citiem, gan izdomāt, ko dāvināt pārējiem. Jāatzīst, ka man šogad ir palikušas trīs līdz galam vēl neizlasītas dāvanas, bet grāmatas ir sarūpētas, pieklibo tikai laika plānošana. Turklāt nekad jau nevar zināt, ko sagaidīt no dāvanas un kādas sekas būs tās meklēšanai un lasīšanai. Tā pēc skata nevainīgās Heilija „Vakara ziņas” mani aizveda uz citu bibliotēku un beigās sanāca izlasīt kaudzīti pilnīgi neplānotu, vecu grāmatu (pat ar īstiem, autentiskiem grāmatu tārpiem iekšā).

Pēc nelielām pārdomām šoreiz atmetu īpaši perversās idejas (visiem uzdāvināt tikai latviešu autoru darbus vai visiem uzdāvināt tikai komiksus) un paliku pie ierastās kārtības.

Doronikei – lasot Tavus aprakstus par Grieķijas grāmatām, iedomājos, ka šoreiz jāuzdāvina Tev kaut kas par Vidusjūras reģionu. Atmetu desmit pirmās prātā ienākušās grāmatas un paliku pie Lorensa Darela „Aleksandrijas kvarteta” pirmās daļas „Justīne”. Pēc tam paskatījos, ka šī grāmata jau ir Tavos lasīšanas plānos, bet cerams, ka tas nekas. Šis bezsižeta romāns gan vairāk ir piemērots lēnai un laiskai lasīšanai tveicīgā vasarā nekā mūsu šļurīgajā ziemā.

Lasītājai – ja nu Tev atkal negribas ķerties pie gariem teikumiem un plašiem, samežģītiem tekstiem, tad šoreiz kaut kas mazs, mīļš un ar bildēm – Jūlijas Vuori „Ruksis”. Tāds neliels ieskats urbāno siltasiņu dzīvē.

Asmo – nu dikti jau nešķīsts kārdinājums uzdāvināt Tev izlasīt kādu vidēja apjoma grāmatu sēriju un pēc tam paskatīties, kā ar to tiec galā. Un mazliet bail nejauši uzdāvināt to mistisko, briesmīgo klasiku, kuru Tu nelasi. Tomēr, paskatoties uz Taviem nākamā gada neticami apjomīgajiem lasīšanas plāniem, šoreiz pavisam neliela grāmata Daniela Kēlmana „Pasaules mērīšana”. Tāds maķenīt pajocīgs vācu maģiskais reālisms, ceļotāji, matemātiķi, pasaules atklāšana un mērīšana. Lai nu kā, vismaz klasika tā noteikti nav.

Ms Marii – jau ierasts Tevi apveltīt ar dīvaina satura ķieģeļiem. Šogad dāvanā Džona Ērvinga „Garpa pasaule”. Par to, kā tad ir būt rakstniekam un cik sarežģīti ir rakstīt un radīt. Par dzīvi, ģimeni, seksu, nāvi, iekāri, transpersonām, smagiem zaudējumiem, Vīni un lāčiem. Vispār jau visi Ērvinga romāni ir par vienu un to pašu, bet vismaz vienu der izlasīt.

Andrim – tā kā šogad Tev visi apņēmīgi dāvina sci-fi ar nešpetniem protagonistiem, tad dažādībai autobiogrāfiskas bērnības atmiņas Kaspara Pūces „Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi Padomijā”. Reāls un dikti dzīvespriecīgs stāsts par parastu, foršu un pavisam normālu puiku.

Spīganai – ja vēl nav lasīta, tad Margaretas Atvudas „Oriksa un Kreiks”. Lieliska, neomulīga distopija, vietām pat ļoti reāla.

Baltajam Runcim – nez kāpēc gribas uzdāvināt kaut ko saskaņotu ar vārdu (piemēram, balto vali, heh). Tomēr izvēlējos grāmatu ar citu krāsu nosaukumā – Fransa G. Bengtsona „Sarkano pūķi”. Labs piedzīvojumu stāsts par vikingu karagājieniem X. un XI. gadsimtā. Varbūt ne pārlieku nopietns, bet bija aizraujoši lasīt.

Grāmatu tārpam – arī, iespējams, ir lasīta, bet Elizabetes Gaskellas „”Krenforda”. Deviņpadsmitais gadsimts, provinciāla angļu mazpilsētiņa, frīkaini raksturi, mīlīgi un smieklīgi. Talantīgas un asredzīgas rakstnieces ir bijušas tās angļu mācītāju meitas.

Andai ir krāsains un dzīvespriecīgs blogs ar jaukām bildēm. Vienmēr ar prieku to izlasu pat, ja aprakstītās grāmatas nav manā interešu lokā. Dāvanā Jeļenas Kostjukovičas „Kāpēc itāļiem patīk runāt par ēdienu”. Šķiet, ka šī grāmata blogā vēl nav aprakstīta.

Dāvanas ir dāvanas. Izlasīt nepavisam nav obligāti. Ja kādam ir sarežģīti tikt pie uzdāvinātās grāmatas, dodiet ziņu. Papīra formā tās varu aizsūtīt pa pastu (Latvijas).

Priecīgus svētkus, mīļie grāmatu blogeri un dārgie bloga lasītāji!

14 thoughts on “2014. gada Ziemassvētku dāvanas grāmatu blogeriem

 1. msmarii

  Ha! Paldies par vēl vienu ķieģeli 🙂 Izskatās, ka Ērvings sāk tīri nekaunīgi klauvēt pie manām durvīm. Vakar kā reiz Andris tā saslavēja Intam Ērvinga The Cider House Rules, ka es arī iemetu pie lasāmajām grāmatām.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Ņem par labu. 🙂 Sidra nams ir maķenīt citāds, tur vairāk par bāreņiem un nav par rakstniekiem, bet arī labs, lai gan nav no maniem mīļākajiem Ērvinga romāniem.

   Atbildēt
 2. andris

  Paldies par Pūcesbērnu, bija jau man iekritis acīs pēc tava apraksta blogā.
  Grūti tev kaut ko iedāvināt, jo ir sajūta, ka tu esi lasījusi visu. Katrā ziņā visu to, ko esmu lasījis arī es un mūsu gaumes varētu krustoties. Tāpēc šmaukšos. Uzdāvināšu tev kaut ko, kas vēl (latviešu valodā) nav iznācis – Marka Lorensa “Muļķu princi”. Ar visu piegādi taustāmā formātā 🙂

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   O, paldies! Interesanti, interesanti. Tas būs kaut kas no jaunajiem izdevumiem, ja. 🙂
   (Bet, vaimanudieniņ, visu lasījusi par laimi neesmu un to nemaz nevajag. Ir, ir vēl daudz lielisku nelasītu grāmatu.)

   Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Jā, Lorenss D. ir jauks, laisks un sapņains. Man pat gribētos uz kādu brīdi apmesties pie Vidusjūras un izlasīt visu Aleksandrijas kvartetu pilnībā. 🙂

   Atbildēt
 3. Atbalsojums: Pasaules mērīšana by Daniels Kēlmans | … zivis kraulā nepeld …

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.