Dāvanas grāmatu blogeriem 2015. gads

Lai gan ar lasīšanu brīžiem neiet tik labi kā iecerēts, tomēr virtuālā grāmatu dāvināšana ir viens ļoti labs pasākums. Patiesībā jau nav nemaz tik slikti, jo šogad izlasīju gandrīz visas uzdāvinātās grāmatas (pēdējā vēl ir procesā), tikai ne visas ir sanācis aprakstīt blogā.

Dāvināšanas nosacījumiem nu jau vajadzētu būt visiem skaidriem. Uzdāvinātās grāmatas nepavisam nav obligāti jāizlasa. Ja tomēr kāds nolems riskēt ar lasīšanu, tās ir jāsameklē pašiem apdāvinātajiem. Un vispār šajā pasākumā ir arī neliels savtīguma moments, jo patiešām interesē saņēmēju viedoklis par šīm grāmatām. 🙂

Asmo – Tev Mika Valtari “Sinuhe, ēģiptietis”. Episks vēsturiskais piedzīvojumu un blēžu romāns par faraona galma ārstu Ehnatona valdīšanas laikā 14. gadsimtā pr. Kr. piecpadsmit grāmatās. Nu, kuram vēl, lai dāvina šitādus biezus ķieģeļus.

Doronikei – nesen sanāca palasīt piemirsto ungāru rakstnieci Magdu Sabo, tad būtu interesanti uzzināt Tavu viedokli par viņas “Durvīm” (protams, ja vien grāmata nav jau lasīta). Romāns nav biezs un sarežģīts, tāds vecmodīgs stāsts par rakstnieces un sētnieces savdabīgajām attiecībām.

Lasītājai – kaut kā sen tavā blogā nav lasīts par jaunāko latviešu daiļliteratūru, tāpēc piedāvājumā ir Gunta Bereļa “ Vārdiem nebija vietas” vai Ievas Melgalves “Mēness teātris”. Uzreiz atzīstos, ka neesmu tās lasījusi. Ja neviens no abiem autoriem Tev nav tīkams, tad vari izvēlēties kādu citu vai arī pagaidīt. Varbūt ar laiku mums uzrodas vēl kāds jauns talants.

Ms Marii – zinot, ka tu daudz un aizrautīgi apceļo tuvējo apkārtni – Gunta Eniņa “Nezināmā Latvija”. Lielākā daļa autora aprakstīto objektu atrodas Vidzemē, tāpēc Tev varētu būt interesanti uzzināt vairāk par dažiem noteikti jau labi pazīstamiem Latvijas ūdeņiem, klintīm, alām, kalniem un akmeņiem.

Andrim – Andrjus Tapins “Vilka stunda” – cerībā uz nelielu lietuviešu un latviešu stīmpanka celmlaužu salīdzinošo analīzi.

Spīganai – Kurcio Malapartes “Nolādētie toskānieši”. Ja arī ironiskais teksts neies pie sirds, tad grāmatā ir lieliskas pagājuša gadsimta sākuma Toskānas fotogrāfijas.

Santai – gribas uzdāvināt kaut ko no Džūljena Bārnsa sapiņķerētajām cilvēciskajām attiecībām, tāpēc “Talking It Over”.

Vilim – grūti izdomāt, jo tādas nopietnas, sarežģītas un dīvainas grāmatas es lasu reti, tad nu šoreiz Paul Auster “The New York Trilogy”.

Priecīgus svētkus un daudz aizraujošu grāmatu, mīļie grāmatu blogeri un dārgie bloga lasītāji!

14 thoughts on “Dāvanas grāmatu blogeriem 2015. gads

 1. andris

  Paldies, grāmata ar autora autogrāfu jau stāv plauktā un plānoju tai ķerties klāt tuvākajā laikā:)
  Tev pretī gribētu piespēlēt Džeses Bulingtona “Tha Sad Tale of the Brothers Grossbart”, ko man pērn iedāvināja Lasītāja un man pašam ļoti labi gāja pie sirds. Vajadzētu būt ļoti tavā gaumē. Ceru,ka neesi jau lasījusi.

  Atbildēt
 2. msmarii

  Paldies! Šī dāvana man ļoti noderēs un beidzot būs stimuls pameklēt bibliotēkā.
  Sinuhe bija dikti feins romāns, joprojām atceros kā lasīju, mēģinot atstutēt pret spilvenu. Baigais ķieģelis 🙂

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Ja turpināsi ceļojumus pa Latviju, tad noteikti noderēs iedvesmai, ko vēl apskatīt. Man pat mazliet žēl, ka pēdējā laikā nav sanācis braukt uz to pusi un pastaigāt pa Eniņa aprakstītajām vietām.

   Atbildēt
 3. doronike

  Tu būtu trāpījusi pavisam desmitniekā, ja iedāvinātu Sabo “Elīzai”, kas uz mani skatās no nelasīto grāmatu plaukta, taču “Durvis” arī ir laba doma. Sabo man patīk, liels paldies!
  Jūs tiešām domājat, ka Asmo Sinuhi nav lasījis? Ei nu 😉

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Jauki, ka sabo Tev patīk. “Elīzai” gan vēl nav sanācis izlasīt, tāpēc neriskēju kādam ieteikt.
   Pirms pāris gadiem Asmo apgalvoja, ka Sinuhi neesot lasījis .Bet pie viņa lasīšanas tempiem neko skaidri zināt nevar, jāgaida vien, lai pats atzīstas – ir vai nav. 🙂

   Atbildēt
 4. vkasims

  Paldies, “Ņujorkas triloģija” man jau kādu laiku stāv pie izlasāmajām grāmatām, tā kā tagad jau nu pavisam noteikti būs jāizņem no (virtuālā) plaukta 🙂

  No savas puses piedāvāju Amosa Oza “My Michael”, kur bija labs (t.i., labi uzrakstīts) galvenais varonis ģeologs ar interesantām detaļām par Izraēlas floru.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Par Kasimu lasīju, bet tas bija jau sen. Un es nemaz neslēpju savtīgās intereses apdāvināšanas pasākumā, jo patīk palasīt tieši Tavus apcerējumus par jaunāko lokālo literatūru. 🙂
   Nu ja, arī visticamāk, ka no šiem abiem kaut kad izlasīšu Melgalvi.

   Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Man šķiet, ka ar eģiptoloģiju grāmatā viss bija puslīdz kārtībā, bet Tavi erudītie komentāri vienmēr ir interesanti. Romāns gan nav īpaši zinātnisks, vairāk piedzīvojumi, visādas blēņas un mīti.

   Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.