2016. gada lasīšanas īsais saraksts

Vispār jau nekādus plānoto lasāmgrāmatu sarakstus nesastādu, jo tāpat tos neievērošu. Tomēr viens mazs saraksts gada sākumā ir kļuvis par tradīciju, un tas ir grāmatu blogeru virtuālo dāvanu saraksts, kuru ērtības labad parasti šeit ielieku. Un, jā, šis ir jau ceturtais tāds saraksts. Jauki, ka šī tradīcija ir iedzīvojusies un turpinās jau tik ilgi. Šī gada dāvanas izskatās interesantas.

Saraksts 2016

No Asmo viduslaiku bestiārija garā ieturēts darbs par jūru un zemju iemītniekiem. The Book of Barely Imagined Beings: A 21st Century Bestiary by Caspar Henderson.

No Lasītājas man šoreiz ir divas bilžu grāmatas – krievu autora Latvijas izdevēju grāmata angļu valodā The End of A Fence by Roman Muradov un Kvinta Būholca Grāmatu valstībā. Otro jau paspēju izlasīt, bildes patiešām bija smukas.

No Ms Marii sentimentālā un labestīgā Irmas Grebzdes Tikai meitene, kuru gan kaut kad sen, sen esmu lasījusi, bet noteikti pārlasīšu, ja man šajā gadā kādu brīdi uznāks sentimentāls un labestīgs noskaņojums. Turklāt grāmatai vajadzētu būt kaut kur tur – manos haotiskajos grāmatu plauktos.

No Andra Džeses Bulingtona The Sad Tale of the Brothers Grossbart. Vāks izskatās dikti simpātisks.

No Kasima Amosa Oza My Michael, kur bija labs (t.i., labi uzrakstīts) galvenais varonis ģeologs ar interesantām detaļām par Izraēlas floru. Tas izklausās intriģējoši un sen nav lasīts nekas par Izraēlu.

Un jauki, ka ir arī tādi armēņu Ziemassvētki, tad no Spīganas bērnu grāmata, pie kuras var gadīties skaļi un ilgi smieties – Timo Parvelas Ella un viņas draugi.

Šī gada sākumā gribu palasīt par Eiropas vēsturi. Ceru, ka arī šogad iznāks labas un interesantas latviešu nedaiļliteratūras grāmatas, kā Meža meitas, Nezināmā Latvija vai tā mazā, jokainā grāmatiņa Sēnes ir visur. Gribētos kaut kad pabeigt Nesbē sēriju par Hariju Holu, bet vai tā vispār kaut kad beigsies? Sāku domāt, ka jāaizsūta Visumam vēsti, lai autors beidzot saņemas un izbeidz Harija ciešanas šajā pasaulē, bet nav garantijas, ka tas darbosies. Re, ka Kinnija Gregs no Grega dienasgrāmatām laikam dzīvos mūžīgi un nekad nenovecos – vai viņš gadījumā patiesībā nav vampīrs? Kā jau katru gadu lasīšu Prečetu (to, kas man no viņa darbiem vēl ir palicis strauji sarūkošajos krājumos). Laiku pa laikam atgriezīšos pie klasikas (varbūt beidzot saņemties uz Karu un mieru oriģinālvalodā, ai, labāk vēl nē). Un līdz septembrim ir jāizdomā, kuru vienīgo dzejas krājumu lasīt šogad (varbūt ir kādi labi ieteikumi).
Droši vien turpināšu izklaidēties ar Prometeja izdotajām piedzīvojumu grāmatām. Turklāt Andris Spīganas raidījumā apsolīja, ka tajās noteikti nebūšot nekādu trijstūru. Jācer, ka solījumu viņš turēs, un nebūs jābaidās iegrābties kaut kādos garlaicīgos, romantiskos puņķos.
No citu izdevniecību šogad solītajām grāmatām gribētu izlasīt Roberto Bolanjo “Mežonīgos detektīvus” un Havjēra Mariasa “Iemīlēšanos”. Un gan jau būs arī citi interesanti tulkojumi.

15 thoughts on “2016. gada lasīšanas īsais saraksts

  1. Sibilla Post author

   Man šķiet, ka Skujenieks un Elsbergs bija modē manos tīņa gados, kad likās pilnīgi normāli naktī iet pa ielas vidu skaļi, bet galīgā nebalsī dziedot – rūgts ir ne tikai analgīns, bet arī dzīve ziniet… 🙂
   Tas gan bija šausmīgi sen, vairāk nekā pirms gadsimta ceturkšņa,bet dzejoļi nebija slikti. Varbūt tagad atkal mode uz viņiem ir atgriezusies. 🙂

   Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Skujeniekam tagad būs jubileja, bet Elsbergam gan nekas apaļš nav. Bet katrā ziņā domāju, ka saistībā ar citiem dzejniekiem tādas šausmas kā Raiņaspazijas gads mums tuvākajā nākotnē vairs nedraud. 🙂

    2. Sibilla Post author

     Poruks jau tāds bālais, klusais zēns, no viņa biogrāfijas neko daudz neizspiedīs. Bet kādu laiku atpakaļ Daugavpils teātrim bija smuka izrāde par Poruku ar Plēpi galvenajā lomā.

    1. Sibilla Post author

     Nu varbūt arī uz laiku sērija ir beigusies, bet Zvaigzne šogad taisās izdot Holes Tarakānus un man tagad gribot vai negribot tos nāksies lasīt, citādi nebūs pabeigtības sajūtas. Un Tarakāni esot visštruntīgākais romāns šajā sērijā.
     Un vēl jau būs filma ar, apžēliņ, Maiklu Fasbenderu Holes lomā. 😀

    2. Sibilla Post author

     Tam piekrītu. Sniegavīrs ar visām tām nogrieztajām galvām un saldētajiem līķiem varētu būt kinematogrāfiski izteiksmīgs. Un Fasbenders, kā zināms, ir spējīgs notēlot jebko, gan jau arī Hariju. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.