Dāvanas grāmatu blogeriem 2016. gads

Dārgie grāmatu blogeri, virtuālās dāvanas ir klāt! Šogad pasākums notiek jau piekto reizi, un es teiktu, ka pamazām kļūst par ilggadīgu vietējo grāmatu blogu tradīciju. Ja nu kāds no lasītājiem vēl nezina, tad īsi atgādinu – tiek dāvinātas tikai virtuālas grāmatas (vārdu sakot, tiek dāvināta pati ideja par grāmatas lasīšanu), parasti katrs apdāvinām tos blogerus, par kuru interesēm un gaumi mums ir vismaz aptuvena nojausma (tas nekas, ka bieži vien tās izrādās tikai maldīgas iedomas), uzdāvinātās grāmatas nepavisam nav obligāti jāizlasa (to es tikai tā – vairāk sev mierinājumam, jo šobrīd ir iekrājusies vesela kaudze neizlasīto dāvanu no iepriekšējiem gadiem). Foršākais jau visā tajā padarīšanā ir dāvanu domāšana citiem, saņemto dāvanu izsaiņošana un mazi, jauki pārsteigumi. 🙂

hazaru-vardnicaAsmo ir dikti sarežģīts gadījums, jo visu uzdāvināto, lai cik biezi ķieģeļi tie arī nebūtu, vienmēr cītīgi izlasa un pēc tam arī apraksta. Nu, pilnīgi trakums kaut kāds, jo tie sasodītie rakstnieki tak nespēj tik ātri uzrakstīt kaut ko patiesi labu, kas ielīksmotu aknas, kā Asmo spēj izlasīt. Tāpēc šoreiz normāla izmēra, bet toties autora viltīgi sastādīta grāmata – Milorada Paviča “Hazāru vārdnīca” – 100 000 vārdu leksikons par mīklainajiem hazāriem, kuru var lasīt kā labāk tīk – no sakuma līdz beigām, pa diagonāli, vai vispār kā pagadās (ievadā autors laipni apsola, ka lasītājs palikšot dzīvs jebkurā gadījumā). Turklāt grāmatai ir sievišķā un vīrišķā versija un es nemaz nezinu, vai maz drīkst lasīt savam dzimumam neatbilstošo variantu (bet man ir tikai meitenītēm domātā).

Andrim absurda literatūras klasika Džozefa Helera “Āķis 22”. Ceru, ka vēl nav lasīta.

moving-picturesSkaidrs, ka Austrai labi piestāvētu grāmata par kino.  Tāpēc Terija Prečeta “Moving Pictures”. Tā ir viena no Plakanās pasaules sērijas grāmatām, kuru mierīgi var lasīt atsevišķi no citām. Kino maģija patiešām ir īpaša un atšķirīga no vienkāršākiem maģijas veidiem. Grāmatā ir daudz atsauču un joku par kinoindustrijas vēsturi un vecajām, klasiskajām filmām.

Dainim man allaž gribas uzdāvināt kaut ko par rakstnieku iesācēju skarbajiem likteņiem, tāpēc lai tad arī būtu Džeka Londona “Mārtins Īdens”. Nav nekā jauna šajā pasaulē, viss, kas notiek ar tevi, kādreiz jau ir noticis ar kādu citu. Un grāmata Zvaigznē ir atrodama par nieka 0,99 EUR.

Doronikei blogā ir iesākts lielisks projekts “Grāmatu gadsimts” un, šķiet, ka tajā akurāt pretī 1977. gadam dikti labi iederētos Regīnas Ezeras “Zemdegas”. Bet, ja nav plānots lasīt tieši šo romānu, tad derēs arī kāds cits sirdij tuvāks šīs autores darbs.

lieta-ir-slegtaAr Fledi mūs vieno interese par mūždien visādiem pārsteigumiem pilno čehu literatūru. Tā kā Josefa Škvorecka “Lieliskā sezona” noteikti ir jau izlasīta, tad dāvanā Patrika Ouržednīka “Lieta ir slēgta”. Pēc apraksta izskatās, ka tas atkal ir kaut kas čehiski dīvains, bet labprāt izlasītu Fleda viedokli par grāmatu, kurā ir apgalvots – Nekrītiet izmisumā: kāds te ir stulbs – vai nu autors, vai arī jūs. Iespējas ir līdzīgas

Lasītājai kaut kas tāds, par ko man patiesībā ir maz nojēgas – Italo Kalvino “Neredzamās pilsētas”. Nav arī nekāda pamatojuma, vienkārši dāvana. Latviski to laikam tiek plānots izdot nākošgad.

MsMarii arī piedalās “Latviešu grāmatu gadsimta” projektā, tāpēc viņas blogā pretī 1984. gadam noteikti labi izskatītos Zigmunda Skujiņa “Gulta ar zelta kāju” – episka latviešu dzimtas sāga.

mana-darga-dzozefineNu jau gandrīz gadu sekoju līdzi Spīganas suņu stāstu blogam Mio, manu Mio!. Ārkārtīgi aizraujoša lasāmviela par dzīvi ar suni, un, ko cilvēks var iemācīties no tādas vienas mazas, baltas raķetes. Turklāt teksts ir papildināts ar brīnišķīgām fotogrāfijām, uzskatāmiem adžilitī videoierakstiem un praktiskiem, dzīvē pārbaudītiem padomiem suņkopībā. Pārcilāju atmiņā visas zināmās suņu grāmatas, bet par Raseliem vai Saluki laikam nevienu neesmu lasījusi (vienīgi Rukšānes mīlas stāstos bija viens Rasels, bet ļoti epizodiski), tāpēc dāvanā Jacqueline Susann “Every Night, Josephine!”, kas latviski netā ir atrodama ar nosaukumu “Mana dārgā Džozefine”. Nekāda smalkā literatūra tā, protams, nav, bet tas ir sirsnīgs un amizants stāsts par izcilu sunisku personību Džozefini – pūdeli, kas sevi uzskatīja par cilvēku, un viņas piedzīvojumiem piecdesmito gadu Ņujorkas smalkajās aprindās. Diezgan smieklīgi, pat ja nekad nav bijušas darīšanas ar tik cacīgu suni.

selinsVilim šoreiz kaut kas no augstajām matērijām – Selīna (vai Selīnes) “Ceļojums līdz nakts galam”. Tulkojums ir makten interesants un dikti gribētos redzēt, kā šo romānu kāds apraksta divās rindkopās.

50 thoughts on “Dāvanas grāmatu blogeriem 2016. gads

 1. Dainis Gžibovskis

  Paldies! :)) Šķiet, ka būs desmitniekā, jo nākamajā gadā plānoju pievērsties klasikai, jauniešu literatūrai un grāmatām par rakstniekiem.

  Atbildēt
   1. Dainis Gžibovskis

    Ints man pamanījās iedāvināt drukāto versiju, jo to grāmatu esot grūti dabūt. 🙂 Cerams, ka paspēšu izlasīt, pirms sastapšu lāci aci pret aci. 😀

    Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Nekad nevar zināt, kur un kad to lāci sastapsi. Pagājušajā vasarā viens bija atklejojis pat līdz šejienei – Jelgavas apkārtnei. 🙂 Pie Tevis viņu laikam ir krietni vairāk.

    2. Dainis Gžibovskis

     Manā pusē vispār par dzīvnieku daudzveidību nevar sūdzēties – tagad ir mazāk, bet bērnībā lauku mājās pat uz pagalmu reizēm vilki, lapsas, stirnas un brieži atnāca. Viss būtu bijis labi, ja līdzi sev suni, kaķus un vistas nebūtu paņēmuši.

    3. Sibilla Post author

     Redz kā, varbūt ar laiku sāksi rakstīt arī stāstus par dzīvniekiem. Man jau tas šķiet viens no interesantākajiem žanriem. 🙂

 2. Austra

  Pārsteigumi viens pēc otra! Paldies! 🙂 Prečets kādreiz bija lasīts un ļoti patika, un nu jau kādu gadu filozofēju, ka vajadzētu atkal palasīt viņu, tā ka šī dāvana ir labs motivējošais faktors 🙂 Jāatzīst, ka no blogeru pulciņa tieši tev man ir visgrūtāk izdomāt piemērotu dāvanu. Pirms brīža sapriecājos, ka varbūt varētu trāpīt ar “Sīnāja gobelēnu”, bet tad konstatēju, ka tu to jau esi lasījusi. Dāvināt trešo daļu būtu tāds baigi slinkais variants, tāpēc es vēl kādu brīdi padomāšu…

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Tagad taču ir pārsteigumu laiks. 🙂
   Sīnāja gobelēns man patika, un, protams, izlasīju visu Jeruzālemes kvartetu, tikai noslinkoju ar aprakstiem blogā.

   Atbildēt
   1. Austra

    Tā, atradu kaut ko, ko nav kauns dāvināt, un kas varbūt (cerams) ietu tev pie sirds. Bet, iespējams, mana stalkošana pa goodreads bija velta, un to tomēr to esi lasījusi. Lai nu kā – vēlos tev uzdāvināt lielisko Brian K. Vaughan un Fiona Staples komiksu “Saga”, kurš varbūt tevi priecēs tikpat traki kā mani un vēl tūkstošus citu lasītkāro 🙂

    Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Vai cik forša dāvana! Paldies! Par Saga sen jau domāju, ka derētu izlasīt, un tagad būs ļoti labs iemesls vairāk nekavēties. 🙂

  1. Sibilla Post author

   Ak, vajadzēja Tev uzdāvināt vēl vismaz piecas latviešu autoru grāmatas, lai pastimulētu projektu. Bet Skujiņš ir diezgan lasāms, cik atceros Tev ar viņu jau ir bijušas tuvākas attiecības. 🙂

   Atbildēt
    1. vkasims

     Retrospektīvi skatoties, “Gulta ar zelta kāju” man tagad šķiet viņa labākais gabals, cerams, arī Tev patiks. “Kailums” gan arī ir foršs.

    2. Sibilla Post author

     Nē, Lielās Lasīšanas divdesmitniekā Gulta tomēr netika, bet tomēr ieņēma godpilno 90. vietu, kas arī ir visnotaļ cienījams rezultāts, ņemot vērā faktu, ka šis darbs nebija iekļautas lielākās daļas balsotāju skolas laiku obligātajā literatūrā.

 3. vkasims

  Gandrīz visas Tavas dāvanas cilvēkiem vai nu esmu izlasījis, vai arī plānoju izlasīt drīzumā (“Hazāru vārdnīcu”, “Āķi-22”, “Moving Pictures”) – atliek tikai pieķert klāt “Manu dārgo Džozefīni” un Ouržednīku 🙂

  Arī Selīna grāmata man ir plauktā, bet nelaimīgā kārtā tas ir vecais angļu valodas izdevums, kas esot diezgan draņķīgs. Latviešu tulkojums e-grāmatā nebūšot, bet taustāmās grāmata čemodānam izskatījās pasmaga… Bet kaut ko noteikti izdomāšu, jo dikti jau gribētos.

  Pretī dāvinu citu Dimiņa tulkojumu, kas iznāca nepamanīts: Hansa Hennija Jāna “Svina nakti”

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Paldies! Man patiešām ir neliela vājība uz Dimiņa tulkojumiem, bet līdz šai grāmatai vēl nebiju nonākusi.
   Šogad maz ko lasīju, tāpēc sanāca citiem lielākoties ieteikt pārbaudītas vērtības. Džozefīni gan labāk nelasi, tā ir ļoti specifiska grāmata, no kuras lielākoties baudījumu gūs vienīgi dažu īpaši intelektuālu šķirņu suņu īpašnieki. 😀

   Atbildēt
 4. doronike

  Šogad pret mani dāvinātāji izturas apbrīnojami saudzīgi un dāvina tādas grāmatas, kuras man būs viegli izlasīt. Ezeru man ļoti gribas pārlasīt visu, mani tikai attur, ka tas nebūs gluži godīgi pret citiem rakstniekiem. Paldies!
  Es tev pretī iedāvināšu grāmatu krieviski – Гузель Яхина “Зулейха открывает глаза”. Tā ir pēdējā laika populārākā grāmata krievu literatūrā, dabūjusi visādas prēmijas, jau teatralizēta un es tiešām neesmu dzirdējusi nevienu sliktu atsauksmi, lai arī ir grāmata par smagu tēmu. Pašai stāv plauktā un gribu tuvākā laikā izlasīt.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   O, paldies! Man tā patiešām jau labu laiku ir lasīšanas plānos un e-lasītājā kopā ar veselu kaudzi Dovlatova un Adras, bet tagad būs labs iemesls pabīdīt to uz augšu savā prioritāšu sarakstā.

   Atbildēt
 5. spigana

  Vai, paldies! Man tieši Mio ietekmē gribētos palasīties kādas jaukas suņu grāmatas, tik nekādi neizdevās izvēlēties. Tories tagad tā lieta vienkārši risināma. 🙂

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Droši vien jāpameklē labāko suņu grāmatu topi. Džozefine man patīk arī sava optmisma dēļ. Lielākoties jau bērnībā lasītie suņu stāsti bija diezgan skarbi vai pat pavisam traģiski.

   Atbildēt
 6. Fledis

  O, paldies. Lieliskā sezona tiešām ir lasīta, tad nu tagad slēgsim lietu.
  Hm, ko lai Tev tādu no čehiem lai izrok? Ielīdu plauktos un atradu tādu Jaromīru Kolārovu.Triju romānu krājumiņš, pēdējais tiek pieteikts kā šausmu stāsts čehu gaumē, bet vairs nav aktuāls, jo apskata jautājumu vai vīrieši nodzīvos līdz 2000. gadam. Izskatās, ka ir nodzīvojuši. Bet nu vienalga jautrs gabals. Priekā!

  Atbildēt
   1. Fledis

    Tas ir 1991. gada “Liesmas” izdevums. Pirmais romāns Cerībai ir dziļas saknes, neatceros, par ko, bet laikam kaut kas psiholoģisks. Otrais Ūdens! par šahtā iesprostotiem ogļračiem, tas bija labs. Nu un trešais ar jautājuma zīmi Vai vīrieši nodzīvos līdz 2000. gadam?
    Gan jau, ka bibliotēkās joprojām ir, bet ja nu kas, tad tepat Jelgavas pusē varam arī ko sarunāt 🙂

    Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Ai, šī kompānija jebkuru ar grāmatām ir gatava nomētāt gluži vai beigtu. 🙂 Tas nekas, ka Tev viss jau ir. Tad no manis vēl Orvela “Lai plīvo aspidistra”. 🙂

   Atbildēt
   1. anj.book

    ..o, liels paldies 🙂 tā arī stāv manā kolekcijā un ir gatava lasīšanai 🙂 pirms tam gan Orvela “Toreiz Birmā” un “Mācītāja meita” jāizlasa (tas tāpēc, ka cenšos autorus lasīt tādā secībā, kā viņi darbus radījuši) 🙂 pacentīšos 🙂

    Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Nu ņem par labu. 🙂 Pie Orvela ir vērtsi šad tad atgriezties. Toreiz Birmā arī bija laba, bet Mācītāja meitu gan neesmu lasījusi.

  1. Sibilla Post author

   Tad pavisam labi. Grāmata ir patiešām bieza un sākums autoram nav izdevies īpaši veiksmīgs, man bija grūti ielasīties. Bet, kad tiek tam pāri, tālak jau ir labi.

   Atbildēt
 7. Fledis

  Šovakar slēdzu lietu. “…viens no mums ir stulbs…”- šāda veida teikumiem parasti seko turpinājums “…un tas neesmu es”, bet šis, ļoti iespējams, nav tas gadījums. Mūsu pašu fantasts V. Mihailovs romānā Viņpus durvīm piemin nākotnes literatūras rakstīšanas veidu- grāmata atgādina kāršu kavu, uz katras kartītes atsevišķa epizode, jauc kā gribi- vienmēr sanāk jauna grāmatiņa. Man tagad ir liels kārdinājums katru nodaļu uzrakstīt uz atsevišķas lapas un pajaukt. Šķiet, te kaut kas varētu sanākt.

  Atbildēt
   1. Fledis

    Nu, ja kaut kur anotācijās bija minēts, ka autors rakstījis kā ar šaha zirdziņa gājieniem- pa sižetiem lēkājot šķērsām un pa diagonāli, tad brīžam radās sajūta, ka ir ielekts ne tikai citā varoņu dzīves atgadījumā, bet pat citā grāmatā 🙂 Centrālā tēla Viktora Dika uztvērums svārstās no nīgra pensionāra (kurš zināmā mērā top līdzvainīgs izvarošanā) līdz pat mistiskam ļaunajam garam, jo- nu kā gan tur īsti ar to seno slepkavību, zādzību, diviem ugunsgrēkiem un divām (?) pašnāvībām? Un kāpēc viņa dēlam (īstenībā padēlam?) rādās tik dīvaini sapņi, pēc kuriem viņš pamostas tik dīvainās vietās?

    Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.