Saraksts lasīšanai 2017. gadā

Vakar Goodreads notika kaut kādas šausmas un šī lapa vairāk bija uzkārusies nekā darbojās normāli. Acīmredzot kārtīgam šīs vietnes lietotājam ir svēts pienākums ienākt tur reizi gadā un atzīmēt savu īpašo Lasīšanas Izaicinājumu un, skaidrs, ka šajos laikos Goodreads neatzīmētas grāmatas nemaz neskaitās izlasīts un ir jāpārlasa no jauna. Nekad neesmu sapratusi koncepciju, pēc kuras tik normāla nodarbe kā lasīšana ir jāpārvērš par izaicinājumu. Lasīšana tak ir tikpat dabiska nodarbe kā elpošana, bet, ja kādam elpošanai ir nepieciešams izaicinājums, tad ar viņu kaut kas galīgi nav labi.
Tomēr arī man ir viens tradicionāls gada sākuma grāmatu saraksts. Lai gan ne vienmēr izdodas izlasīt visu sarakstā minēto, tomēr es cenšos, es patiešām cenšos. Turklāt šī gada saraksts ir sanācis dikti foršs un interesants – gan žanri daudzveidīgi, gan tēmas dažādas, gan būs iespēja palasīt visās valodās, kuras mazliet pārzinu. Paldies visiem grāmatu dāvinātājiem!

saraksts-2017

No Asmo grāmata, kura, ja arī nepatiks pēc satura, tad vismaz pēc formas gan spēs priecēt lasītāja aknas – The Book by Keith Houston.
No Lasītājas veselas divas grāmatas – The Seed Collectors by Scarlett Thomas un Rosas Navaro Duranas Dons Kihots – stāsti bērniem. Nu vismaz ar vienu, cerams, galā tikšu.
No Ms Marii romāns, kur gandrīz vairāk par sižetu jāsajūsminās par to, cik gudri autors visu izdomājis, un cik lieliski uzrakstījis – K. J. Parker “The Folding Knife”.
No Spīganas dāvana, kas varētu uzlabot manas attiecības ar antropoloģiju Philippe Bourgois „In Search of Respect”.
No Doronikes pēdējā laika populārākā grāmata krievu literatūrā, kura dabūjusi visādas prēmijas, jau teatralizēta un, par kuru nav dzirdētas sliktas atsauksmes, lai arī grāmata ir par smagu tēmu – Гузель Яхина “Зулейха открывает глаза”.
No Austras lieliskais Brian K. Vaughan un Fiona Staples komikss “Saga”, kurš ir priecējis gan viņu, gan tūkstošus citu lasītāju.
No Viļa šogad mazāk pamanīts Dena Dimiņa tulkojums Hansa Hennija Jāna “Svina nakts”.
No Fleda veseli trīs Jaromīras Kolārovas romāni vienā sējumā, tai skaitā pat čehu horrors „Vai vīrieši nodzīvos līdz 2000. gadam?”

Šogad turpināšu cīnīties ar tām divdesmit lasīt iesāktajām grāmatu sērijām (izskatās, ka reālas cerības pabeigt ir tikai Sašķelto jūru) un droši vien atkal pavisam nejauši iesākšu vēl kādas septiņas jaunas.
Un saistībā ar simtgades straujo tuvošanos vajadzētu mazliet sakopt latviešu autoru stūrīti, nu vismaz uzrakstīt aprakstus visām latviešu grāmatām, kuras izlasu. Arī tas būtu labi.
Vēl derētu rakstīt mazliet vairāk nekā pagājušajā gadā, bet ar to tad šoreiz pietiks apņemties darīt lietas, kuras ne vienmēr izdodas izpildīt.

8 thoughts on “Saraksts lasīšanai 2017. gadā

 1. msmarii

  Tā cīņa ar grāmatu sērijām mazliet līdzinās cīņai ar vējdzirnavām. Vienīgi labums, ka dažām sērijām ar laiku pāriet patikšana un var mierīgi atmest ar roku un teikt, ka tālāk nelasīšu 🙂

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Brīžiem šķiet, ka tā ir cīņa ar deviņgalvu pūķi, kuram katras nocirstās galvas vietā ataug divas jaunas (manā gadījumā pat visas septiņas). 🙂 Kaut ko jau būs jāatmet, citādi tas paliek bezcerīgi.

   Atbildēt
 2. doronike

  Apņemšanās rakstīt man būtu visaktuālākā. Ma šķiet, ka man galīgi nav attiecību ar grāmatu sērijām, nu vismaz es nepārdzīvoju, ja kaut ko neturpinu. Tu domā, ka ir vērts turpināt lasīt visas tavas iesāktās?

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Ai nu, skaidrs, ka visas sērijas nevajag censties izlasīt. Tā pavisam noteikti gribas pabeigt Prečeta Plakano pasauli, kurā diemžēl grāmatas klāt vairs noteikti nenāks, un Mārtina Ledus un uguns sāgu, kurā arī iespējams turpinājumu nebūs. Pārējās var pieciest (vienīgi par Sarkano sacelšanos būtu dikti nikna, ja autors nebūtu to fiksi piebeidzis).
   No pagājušajā gadā iesāktajām visticamāk, ka turpināšu Sašķelto jūru, Lapsu Ulisu un Malazāņus (tos gan ne līdz galam). Bet Ferranti tikai tad, ja izdos visas četras grāmatas. Nepatīk man viņas stils pārtraukt grāmatu epizodes vidū.

   Atbildēt
 3. anj.book

  Es gadu iesāku ar izlasītu Raupa dzeju un “Pasaku stāstnieka” piebeigšanu. Tagad jāizlasa arī Bukovksa pēdējais romāns, “Lieliskā sezona”, kuru sāku decembra beigās un “Latviešus Sibīrijā meklējot” 🙂 Tāds ir mans 2017. gada janvāra sākums 😀

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Nu ļoti darbīgs gada sākums. 🙂 Acīmredzot visu pārējo Bukovski esi izlasījis, ja tagad ķēries pie viņa pēdējā romāna. Raksta jau viņš apskaužami dabiski. “Lieliskā sezona” arī nebija slikta, bet Danija piedzīvojumu turpinājums “Cilvēka dvēseles inženiera stāsts” man patika labāk.

   Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.