Dāvanas grāmatu blogeriem 2018. gads

Gads tuvojas beigām, bet šodien sapratu, ka kaut kas tomēr pietrūkst. Nu, dāvanas taču! Bez tām blogošana tomēr nav gluži tas. Šoreiz pavisam īsi. Mīļie grāmatu blogeri, te būs maza virtuālā paciņa jums!

Asmo ir dikti grūti apdāvināt. Viņš vienmēr visu uzdāvināto ļoti apzinīgi izlasa. Pilnīgi trakums kaut kāds! Tāpēc viņa apdāvināšanai ir jāpieiet īpaši atbildīgi, bet man gandrīz visas labās grāmatas ir kādam jau atdāvinātas. Tad nu plauktā vēl ir palikušas Gintera Grasa “Skārda bungas”. Ļoti nopietna un dikti dīvaina grāmata, par kuru autors ir saņēmis Nobela prēmiju. Un liels paldies Asmo par dāvanu, kuru visai negaidīti saņēmu jau pirms svētkiem ļoti taustāmā formā pateicoties pārsteidzošai Latvijas Pasta operativitātei!

Lasītāja – mūsu dāvināšanas tradīcijas aizsācēja, droši vien tagad lasa skaistas grāmatas daiļskanīgā spāņu valodā (un man mazliet skauž, ka es tā nekad nespēšu), bet dāvanā kaut kas vienkāršāks un piezemētāks –  Alekseja Saļņikova “Петровы в гриппе и вокруг него”. Īsti nezinu, kas tas ir, bet, spriežot pēc apraksta, kaut kas dīvains.

Doronikei A.S. Baietas “Possesion”. Man visu laiku gribas šo grāmatu izlasīt, bet kaut kā nesanāk. Varbūt citiem veiksies labāk.

Ms Marii šoreiz stāsts par 19. gadsimtu, interesantām sievietēm un laikam jau par akušieru būšanām – Kate Manning “My Notorious Life”. Arī pati neesmu lasījusi.

Fledim dāvanā čehu literatūra, jo tradīcijas taču nevar tā pēkšņi mainīt. Šoreiz Jana Ņemeca “Gaismas vēsture”. Mani mazliet aizdomīgu dara tas, ka romāns ir saņēmis veselu lērumu dažādu balvu. Bet dažreiz jau tās balvas piešķir arī visnotaļ sakarīgai literatūrai.

Baltajam Runcim, lai būtu, ko ierakstīt garajā nākamā gada lasāmo grāmatu sarakstā, labs un  klasisks piedzīvojumu romāns Alfrēda Lānsinga “Izturība”.

Lili, kas ir jaunpienācēja blogeru saimē, Sergeja Dovlatova “Компромисс”. Zinu, ka Lili ir detektīvu mīļotāja, bet šogad man nav patrāpījušies labi šī žanra pārstāvji, tāpēc dāvanā mana iemīļotā rakstnieka grāmata, kurš pie mums diemžēl nav daudz zināms, bet gribas viņu nedaudz papopularizēt. “Kompromiss” ir stāstu krājums par pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem Tallinā. Tādi vienkārši un lakoniski, bet labi stāsti, kuros visi traki daudz dzer.

Laimīgu un veiksmīgu Jauno gadu visiem! Protams, arī daudz foršu grāmatu, aizrautīgu lasītprieku un vēlmi padalīties ar citiem ar iespaidiem par izlasīto!

21 thoughts on “Dāvanas grāmatu blogeriem 2018. gads

 1. Fledis

  Oi, paldies! Gaismas vēsture man plānos ir jau kādu laiku, bet nav sanācis tāda dīvaina iemesla dēļ: bibliotēkā uz to nav rindas. Man savukārt visu lasāmlaiku aizņem tās, kas pienāk rindā, jo tās jau jālasa, kad ir, un vilcināties arī nevar, jo citi arī gaida rindā. Bet nu vismaz būs likumīgs iemesls 🙂
  Tradīcija paliek tradīcija- vai Tev ir trāpījies tāds čehu gabals kā Grandhotel? Kaut kas no čehu literatūras dīvainā gala; jāteic, ka tas viņiem tāds jaudīgs novirziens, nudien.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Pazīstama situācija, kamēr pa bibliotēku ķerstu pieprasītākas grāmatas, net tik populārās dažreiz paliek nelasītas. Par Grandhotel paldies! To vēl nav sanācis izlasīt. No čehiem šogad izlasīju Ezeru, bet tas man nepatika.

   Atbildēt
   1. Fledis

    Jā nu, Ezers arī bija no tiem jokainajiem. Man tas pie tam vēl sasējās ar tiem vecajiem padomju gabaliem Bāka/Observatorija kāpās (kas gan ir pie kaimiņu jūras), tad bija pavisam jokaini.

    Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Interesanti. To Bāku/ Observatoriju kāpās es neesmu lasījusi, bet man bērnībā bija grāmata Karakuma smiltājos (turklāt nez kāpēc veselos 3 eksemplāros) par padomju topogrāfiem, kas uzmērīja trasi tam nelaimīgajam kanālam, kura dēļ ezers izžuva. Tā nu man atmiņā ir labi palicis visa šī stāsta optimistiskais sākums, bet Ezers bija šausmīgās beigas. 🙂

   2. Fledis

    Viss notiek tā kā tam jānotiek- tā jau ir aksioma. Akurāt gada sākumā bibliotēkā kaut kas nojuka ar pasūtījumu sistēmu un man no rindas piešķīra grāmatu, kas jau bija izlasīta. Tad nu radušos caurumu pasteidzos aizpildīt ar Gaismas vēsturi.
    Tas nu pārmaiņas pēc ir visnotaļ “normāls” romāns (pat drusku dīvaini, ka čehiem tādi arī ir 🙂 ). Likās interesanti, ka viens no personāžiem sūkstās par fotokameru progresu, jo drīz jau katrs, kam nav slinkums, varēšot uzņemt bildes, un kas tad notikšot ar mākslu. Visnotaļ pazīstami, ne? Nez, vai toreiz tiešām tādas bažas pastāvēja, vai tā ir tikai autora mūsdienu ekstrapolācija (vai kā nu tas būtu jāsauc virzienā no šodienas uz pagātni)? Gandrīz būtu gribējies, lai pielikumā būtu arī fotogrāfiju reprodukcijas, bet ir dotas arī dažas interneta adreses, tā ka pie gribēšanas var pameklēt.

    Atbildēt
    1. Sibilla Post author

     Tev gan dāvanu lasīšana veicas dikti ātri. 🙂 Es vēl tikai vīkšos uz bibliotēku pakaļ savam Grandhotelim. Gaismas vēsturi arī būs vēlāk jāizlasa, ja reiz tā ir čehiem tik netipiski normāla.
     Bet par fotomākslas degradēšanos laikam runā jau patiešām sen.

 2. doronike

  Paldies, Baietas “Possesion” šobrīd no manis atrodas divu metru attālumā, grāmatplauktā. Visas iespējas nākamgad viņai no tā plaukta izkāpt!
  Es Tev gribētu uzdāvināt vienu no savām šī brīža mīļākajām autorēm – Margaritu Hemlinu. Esmu lasījusi viņas Дознаватель un Искальщик, un esmu sajūsmā no valodas un anturāžas. Ceru, ka kādu no viņas daiļdarbiem izdosies atrast.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Jauki! Possesion man arī ir iegādāts īpašumā, bet ar to manas aktivitātes šīs grāmatas virzienā kaut kā izbeidzās.
   Par Hemlinu paldies! Искальщик jau atradu, turklāt pavisam legāli. Tagad atliek tikai izlasīt.

   Atbildēt
 3. Lilita

  Dāvana nāk īstajā brīdī! Paldies Tev! Es gan savā 2019.gada apņemšanās izlaidu Peļevinu vai kādu citu krievu autoru, ar cerību, ka tas atnāks pats, neaicināts. Nu re, man būs iemesls izlasīt Dovlatovu skaidrā, netulkojamā (tas par vienu viņa netulkojamu citātu gūdrīdos) krievu mēlā.

  Atbildēt
 4. Uldis Rozenfelds (@baltaisruncis)

  Paldies!
  Sarakstam gan jau pielikts punkts un pavadošais teksts ar aizsūtīts uz tipogrāfiju, bet tas nekas- dāvanas ierakstīšu īpašā sarakstā. Galvenais te ir sameklēt grāmatu un ķerties klāt.
  Pretī atļaušos iedāvināt vienu grāmatu, kura pašam ar interesē- Daces Markus ”Prognozējamā neprognozējamība. Bērnu valoda Latvijā”, varbūt ar šo varēs papildināt Kursītes latviešu žestus un būs padziļināts skats par valodām Latvijā.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Man pašai ar Skārda bungu lasīšanu sākumā gāja ļoti grūti. Kādas trīs reizes to grāmatu gandrīz vai metu pret sienu. Oskars Macerats ir mazs un ļauns riebeklis, viens no nepatīkamākajiem grāmatu varoņiem. Tāpēc nudien nebrīnos, ja kāds par grāmatu nav stāvā sajūsmā. Bet ap vidu romāns likās tā neko, bet uz beigām jau ļoti patika. Katrā ziņā ir vērts izlasīt.
   Un, ja gribi, varu aizsūtīt savu eksemplāru izlasīšanai.

   Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.