Sprīdīša bibliotēka, grāmatu saraksts

Bērnu literatūras klasikas sērijā “Sprīdīša bibliotēka” izdoto grāmatu saraksts. Izmantota informācija no Latvijas Nacionālās bibliotēkas kataloga, jo ne visi sējumi ir atrodami manā plauktā.

 1. Sējums. “Pasaku pasaulē” Šarls Pero, Ernsts Teodors Amadejs Hofmanis, Hans Kristiāns Andersens, Jākobs un Vilhelms Grimmi, u.c. Rīga: Liesma, 1986.
 2. Sējums. “Mans dzīves rīts: atmiņas iz bērnu dienām” Doku Atis. “Anneles stāsti” Anna Brigadere. Rīga: Liesma, 1987.
 3. Sējums. “Bērnība” Ļevs Tolstojs, “Bērnība” Maksims Gorkijs “Ņikitas bērnība” Aleksejs Tolstojs. Rīga: Liesma, 1988.
 4. Sējums. “Bez ģimenes” Hektors Malo. Rīga: Liesma, 1989.
 5. Sējums. “Pinokio piedzīvojumi: stāsts par koka lelli” Karlo Kollodi, “Sīpoliņa piedzīvojumi”, “Dželsomīno Melu zemē” Džanni Rodāri. Rīga: Sprīdītis, 1990.
 6. Sējums. “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” Lūiss Kerols. “Pīters un Vendija” Džeimss Metjū Berijs. “Stāsts par doktoru Dūlitlu” Hjū Loftings, “Vinnijs Pūks un viņa draugi” Alans Aleksandrs Milns. Rīga : Sprīdītis, 1990.
 7. Sējums “Rūķītis Nilss Karlsons”, “Mio, manu Mio!”  Astrida Lindgrēne, māksl. Ilona Vīklande. “Burvja cepure”, “Bīstamā vasara”, “Trollīša ziema” Tūve Jānsone. Rīga: Sprīdītis, 1991.
 8. Sējums. “Staburaga bērni” Valdis. “Mazā Anduļa pirmās bērnības atmiņas” Vilis Plūdonis. “Kalpa zēna vasara” Jānis Akuraters. Rīga: Sprīdītis, 1992.
 9. Sējums. “Toma Sojera piedzīvojumi”, “Haklberija Fina piedzīvojumi” Marks Tvens. Rīga: Sprīdītis, 1993.
 10. Sējums. “Sirds” Edmondo de Amičiss. “Džeremijs” Hjū Volpols. Rīga: Sprīdītis, 1994.
 11. Sējums. “Brīnumainais burvis no Oza zemes”, “Brīnumainā Oza zeme”, “Ozma no Oza zemes”, “Dorotija un burvis Oza zemē” Laimens Frenks Baums. Rīga: Sprīdītis, 1994.
 12. Sējums “Pasakas” Jākobs un Vilhelms Grimmi. Rīga: Sprīdītis, 1995.
 13. Sējums. “Pieci bērni un kaut kas”, “Apburtā pils” Edīte Nesbita. Rīga: Sprīdītis, 1996.
 14. Sējums. “Šveices Robinsonu ģimene” Johans Dāvids Vīss. “Jūras Vilcēns” Tomass Mains Rīds. Rīga: Sprīdītis, 1996.
 15. Sējums. “Ceļojums uz Zemes centru” Žils Verns. “Knauķis” Alfonss Dodē. Rīga: Sprīdītis, 1997.
 16. Sējums. “Melnais Skaistulis” Anna Sjūela. “Noslēpumainais dārzs” Frānsisa Hodžsone Bērneta. Rīga: Sprīdītis, 1998.
 17. Sējums. “Rudmatainā Zora un viņas draugi” Kurts Helds. Rīga: Sprīdītis, 1998.
 18. Sējums. “Apmaiņas bērns” Kristīne Nestlingere. “Mani sauc Eižens” Klauss Šēdelins. “Kalnu kristāls”, “Kaķu sudrabs”, “Granīts” Adalberts Štifters. Rīga: Sprīdītis, 1999.
 19. Sējums. “Kumuriņš un Kamoliņš” Meja Gibsa. “Es protu lēkt pāri peļķēm” Alans Māršals. “Vētras zēns” Kolins Tīlijs. Rīga: Sprīdītis, 1999.
 20. Sējums. “Džungļu grāmata” Radjeds Kiplings. Rīga: Sprīdītis, 2000.
 21. Sējums. “Kauja pie Knipskas”, “Romas atjaunotāji” Jānis Poruks. “Dullais Dauka”, “Laimzemes skola” Sudrabu Edžus. “Vārnu ielas republika” Jānis Grīziņš. Rīga: Rasa, 2000.
 22. Sējums. “Sēlija saka tā” Elēna Fortūna. “Teresita – mazā raganiņa” Džozefs Gregorijs. “Sarkangalvīte Manhetenā” Karmena Martina Gaite. Rīga: Rasa, 2001
 23. Sējums. “Tims Tālers, jeb, Pārdotie smiekli” Džeimss Kriss, “Momo” Mihaels Ende. Rīga: Rasa, 2001.
 24. Sējums. “Niks no Naģeņnama”, “Otīte”, “Minuce” Annija M.H. Šmite. Rīga: Rasa, 2002.
 25. Sējums. “Izmirkušais lācēns”, Elina Karjalainena. “A-ū kungs” Hannu Mekele. “Liesmas kupenas septiņi tēvoči” Juka Parkinens. Rīga: Rasa, 2002.
Sprīdīša bibliotēka, 1.-12. sējums

Spŗīdīša bibliotēka, 13.-18. un 20. -25. sējums

8 thoughts on “Sprīdīša bibliotēka, grāmatu saraksts

 1. doronike

  Man ir visa sērija. No sākuma bija entuziasms, bet pēdējās grāmatas tika pirktas kārtības labad. Bērnu grāmatām man ne visai patīk tāds apkopojums, pat kā bērnam labprātāk patika lasīt atsevišķas grāmatas. Mīļākais joprojām ir pirmais sējums ar Jeļenas Antimonovas ilustrācijām.

  P.S. Ko Tev tāds bibliogrāfisks izlēciens?

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Man nesen atdeva gandrīz pilnu Sprīdīša bibliotēkas komplektu un uznāca neliela nostaļģija. Atcerējos, kā sākumā tās pirkām un, kā pēc tam vairs nepirkām, tāpēc uzrakstīju dažas piezīmes par to visu, bet tās vēl nepaspēju ielikt blogā. Sāku ar bibliogrāfiju, jo rakstot radās doma, ka būtu labi izveidot arī Sprīdīša sējumu sarakstu, jo internetā tiešā veidā tādu neatradu.
   Vispār jau līdzīgi Tev lielāko daļu grāmatu esmu izlasījusi atsevišķos izdevumos un tas nenoliedzami bija ērtāk. Mīļākais gan ir 7. sējums ar Lindgrēnes un Jansones grāmatām.

   Atbildēt
 2. Atbalsojums: Latvijas blogāres apskats #217 (23.09.-29.09.) | BALTAIS RUNCIS

  1. Sibilla Post author

   Šīs sērijas pirmās grāmatas bieži ir atrodamas bibliotēkas lasītāju atnesto grāmatu plauktos, kā nevienam nevajadzīgas, tāpēc priecē, ka vismaz daļu no tām esat izglābuši no iznīcības. 🙂

   Atbildēt
 3. Fledis

  Sen jau vairs nebiju bērns, kad šī sērija parādījās, tāpēc ir šaubas par viena otra iekļāvuma atbilstību. Piemēram, nedomāju gan, ka bērnībā ar lielu interesi būtu lasījis Kalpa zēna vasaru, un Knauķis arī galīgi neliekas bērnu grāmata (to izlasīju kaut kādās pirmajās klasītēs, noteikti agrāk nekā 6. klasē, un nepatika nemaz). Bet kas nu ir, tas ir. Mājās ir visa sērija, gādāta ar domu “varbūt mazbērniem noderēs” (Ha!), bet tagad, vākus pārskatot, konstatēju, ka par ļoti daudziem darbiem neatceros, kas tur vispār bija. Vajadzēs ņemt atkal pārlasīt.

  Atbildēt
  1. Sibilla Post author

   Man arī bērnība bija, teiksim, jau kādu laiciņu pagājusi, kad iznāca Sprīdīša sērijas grāmatas. Līdz ar to, lai gan lielākā daļa no tur iekļautajiem darbiem ir lasīta, vēl ir palikuši kādi desmit tur iekļautie darbi, ko varbūt vēl derētu kādreiz izlasīt. Tā nu pagaidām Sprīdīša bbliotēku plauktā vēl paturēšu. 🙂

   Atbildēt
 4. Atbalsojums: “Sprīdīša bibliotēka” | Sibillas grāmatas

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.